ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10906667
*
nr 1090 6667
Spegel
slipat glas, diameter: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 19:36:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:34:20
1
450 kr
17/2 20:43:33
2
150 kr
17/2 20:43:33
1
200 kr (Budbetjänt)
18/2 22:18:41
3
350 kr
18/2 22:18:41
1
400 kr (Budbetjänt)
19/2 20:44:14
4
450 kr
19/2 20:44:14
1
450 kr (Budbetjänt)
19/2 20:44:48
4
500 kr
20/2 14:35:10
5
600 kr
20/2 18:03:44
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1090 6667
Spegel
slipat glas, diameter: 80 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:34:20 | 1 | 450 kr |
17/2 20:43:33 | 2 | 150 kr |
17/2 20:43:33 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/2 22:18:41 | 3 | 350 kr |
18/2 22:18:41 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/2 20:44:14 | 4 | 450 kr |
19/2 20:44:14 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/2 20:44:48 | 4 | 500 kr |
20/2 14:35:10 | 5 | 600 kr |
20/2 18:03:44 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02